Lotniska Kolonia i Düsseldorf anulować loty

W czwartek w nocy o strajku pracowników portu zgłoszone bezpieczeństwa w połączeniu z powietrzem Kolonii i Bonn. Rano nie musiał odwołać 15 lotów. Wszystkie punkty kontrolne na lotnisku były zamknięte, a tylko 2 z nich zostały otwarte w ciągu dnia.

Wierzymy nedoputimym pracować do 230 godzin miesięcznie i dostać za to pieniądze, które mamy tylko wystarczająco dużo miejsca, ogrzewanie, na co wyżywić rodzinę, ale na benzynie dostać się do pracy – powiedział jeden z napastników

Sam obraz na lotnisku w Düsseldorfie, gdzie 42 punktów kontrolnych pracował tylko 6. Loty obsługiwane są z dużym opóźnieniem, 90 z nich zostało anulowane. Pasażerowie nie miał wyboru, jak cierpliwość.

Byłem zaskoczony, kiedy zobaczyłem kolejkę dwieście metrów na lotnisku. I nie ostrzegł, że strajk będzie. Ale wiem, ile mam czekać, a jeśli mam latać – mówi jeden z pasażerów.

Zakłada się, że strajk nadal w piątek. Według przedstawicieli lotniska mogą być anulowane 270 lotów. Pracownicy punktów kontrolnych wymagać lotniska do poprawy warunków pracy i zwiększenia rozliczanych godzin 2,70 euro odnotowuje Euronews.

Leave a Comment